widok 4A.JPG

     Budownictwo modułowe opiera się na prefabrykacji.  Budynek składa się z gotowych modułów przestrzennych przygotowanych na hali produkcyjnej. W pierwszej kolejności wykonywana jest konstrukcja stalowa, następnie instalacje (wod-kan, grzewcze i elektryczne) oraz  wszystkie warstwy ścian, dachu i podłogi.  Standard wykończenia modułów zależy od zamawianego wariantu - od stanu deweloperskiego po budynek wykończony "pod klucz".  Z fabryki wyjeżdżają gotowe moduły przestrzenne, które łączy się ze sobą na placu budowy na przygotowanych wcześniej fundamentach (stopach fundamentowych, bloczkach betonowych lub specjalnych podporach systemowych) Dodatkowo pozostają drobne prace wykończeniowe oraz podłączenie do lokalnych mediów. 

 

1

JAKOŚĆ

KWALIFIKACJE I DOŚWIADCZENIE

Nasza firma zwraca szczególną uwagę na jakość produkowanych modułów. Poszczególne moduły powstają w fabryce, w pełni kontrolowanych warunkach pod bacznym nadzorem jakościowym. Koordynacja prac projektowych i robót budowlanych spoczywa w rękach profesjonalistów. Zespół montujący moduły składa się z osób posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

 

SZYBKOŚĆ

CZAS SKRÓCIĆ DO KILKU MIESIĘCY

Kolejną z zalet to szybkość wykonania budynku. Budowa domów metodą tradycyjną oznacza zazwyczaj bardzo duże zaangażowanie czasowe. W Polsce czas budowy prywatnych domów trwa średnio 2-3 lata. W przypadku domu modułowego jesteśmy w stanie ten czas skrócić do kilku miesięcy.  Niemal wszystkie prace konstrukcyjne i wykończeniowe modułów odbywają się w fabryce przez co jest możliwość prowadzenia równolegle robót ziemnych na placu budowy- wykonanie płyty, stóp fundamentowych, wykonanie dróg, chodników.

Po podpisaniu umowy i zaakceptowaniu projektu jesteśmy w stanie uruchomić produkcje modułu zanim otrzymamy pozwolenie na budowę na które też często trzeba czekać do 2 miesięcy.

Warunki atmosferyczne też w żaden sposób nie wpływają na opóźnienia w produkcji modułów.

2

 

3

OPTYMALIZACJA

CENA OBOWIĄZUJE DO KOŃCA

ZMNIEJSZONA ILOŚĆ ODPADÓW

Cały proces od projektu, przez produkcje aż do montażu obiektu, realizowane są w ścisłych ramach czasowych i kosztowych. Wycena obiektu następuje przed podpisaniem umowy i pierwszą wpłatą. Cena obowiązuje do końca projektu, chyba że w trakcie klient zażąda zmian w projekcie.

Proces produkcyjny modułu pozwala na  oszczędność czasu a co za tym idzie i pieniędzy. Od kilku lat koszt pracownika budowlanego wzrasta. Na tą chwilę koszt pracy stanowi 50% kosztu inwestycji. Niestety wzrastający koszt nie  idzie ze wzrostem jakości usługi.

Przemyślany proces produkcyjny pozwala zmniejszyć ilość odpadów materiałowych. Ilość odpadów budowlanych w ostatnich czasach jest zatrważająca. Ekipy budowlane w większości nie zwracają uwagi jak optymalnie wykorzystać materiał. Przede wszystkim liczy się wygoda i czas. Koszty śmieci z budowy to też spory wydatek który często bywa pomijany w kalkulacji i pozostaje po stronie inwestora.